همه چيز براي آماريها: کتاب، حل تمرين، آموزش نرم افزار، اخبار آماري، انجام پروژه، سمينارهاي آماری
با سلام

نرم افزار PS برنامه ای تحت ویندوز و با حجم بسیار اندک نسبت به نرم افزارهای آماری دیگر، این امکان را به کاربر می دهد تا با وارد کردن اطلاعات مربوطه در هر قسمت از قبیل اندازه خطای نوع اول، تعداد آزمایشات شکست خورده در طول زمان و... حجم نمونه یا توان مربوطه را به ما تحویل دهید. مطالب این نرم افزار مفید مخصوص قابلیت اطمینان (در بحث تحلیل بقا) و رگرسیون خطی است. 

برای دانلود اینجا کلیک کنید. 

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اردیبهشت 1390ساعت 0:2 قبل از ظهر  توسط آماری   | 

امروز برای شما لینک سایتی را قرار می دهم که می تواند برای دوستانی که نرم افزارهای آماری را در اختیار ندارند کاملاً مفید باشد و تقریباً تمام مواردی که شما در آمار به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد. مثلا ًفرض کنید که شما قصد دارید برای یک سری مشاهدات گسسته از آزمون نیکویی برازش استفاده کنید. ابتدا روی لینک آماری کلیک کنید. همانطور که ملاحظه می کنید در این صفحه جدولی است که می توانید در قسمت observed مشاهدات خود و در قسمت Expected مقادیر مورد انتظار خود را قرار دهید. با کلیک روی گزینه Calculate مقدار آماره کای دو، P-مقدار و نتیجه گیری در اختیار شما قرار می گیرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم بهمن 1389ساعت 10:53 قبل از ظهر  توسط آماری   | 

یادگیری نرم افزارهای آماری از مهمترین وظایف دانشجویان آمار برای ورود به بازار کار است، از جمله این نرم افزارها می توان به نرم افزار SAS اشاره کرد.

دانشجویان آمار در طول مدت تحصیل یا بعد از آن، هزینه های گزافی صرف یادگیری این نرم افزار می کنند، نرم افزاری که به جرأت می توان گفت بهترین نرم افزار برای خواندن انواع داده هاست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم دی 1389ساعت 2:58 بعد از ظهر  توسط آماری   | 

نرم افزار اکسل در مقایسه با نرم افزارهای آماری موجود در زمینه وارد کردن داده بسیار قوی و پرکاربرد است. یکی از مشکلات آن نداشتن منوی آماری برای توصیف و تحلیل آماری داده هاست. همانطور که قبلاْ اشاره کردیم نرم افزار رایگان WinStat را می توان به اکسل 2003 یا 2007 اضافه کرد که پس از نصب در قسمت Add-Ins اکسل قرار می گیرد. توسط این نرم افزار اضافه شده می توان برای داده ها جدول فراوانی، انواع نمودارها (بافت نگار،جعبه ای، پراکنش و...) تحلیل استنباطی از جمله رگرسیون، آزمون های میانگین، تحلیل عاملی، تحلیل ممیزی و... را انجام داد. در این قسمت سعی کرده ایم با کمک یک راهنما، فقط گوشه ی ساده از قابلیت Winstat را نشان دهیم.

لینک دانلود نرم افزار: دانلود Winstat

لینک دانلود فایل زیپ راهنما: دانلود  پسورد:  statblue1.blogfa.com                 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آذر 1389ساعت 11:1 بعد از ظهر  توسط آماری   | 

از جمله نرم‌افزارهای تخصصی آماری و کنترل کیفیت بوده که محصول شرکت Statsoft به آدرس اینترنتیWWW.Statsoft.comمی‌باشد. این نرم‌افزار نسخه‌های گوناگونی دارد از جمله4, 4.5, 5, 5.5 ودر حال حاضر نیز آخرین نسخه آن 6 می‌باشد. و ناگفته نماند که آخرین نسخه کامل Statistica که تمام ماژول‌های آن بطور رایگان قابل نصب و کار کردن است نسخه 4.5 است و نسخه‌های بالاتر بعضی از ماژول‌ها را ندارند. و باید جداگانه خریداری و نصب شوند.

گروه آمار پژوهان پس از مدتها سعی و تلاش مداوم توانست بخش رگرسیون این نرم افزار (رگرسیون خطی، لجستیک، چندگانه و ...) را به شکل کامل ترجمه کند تا در اختیار علاقمندان قرار دهد.

 

برای سفارش CD نرم افزار Statistica 6 به همراه این راهنمای فارسی ارزشمند با  statblue1@yahoo.com تماس بگیرید. برای دیدن سایر قابلیت های این نرم افزار به ادامه مطلب توجه کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم شهریور 1389ساعت 10:40 قبل از ظهر  توسط آماری   | 

مطالعه داده ها در طول زمان از مدتها پیش مبحث مهمی تقریباً در تمامی علوم از جمله علوم زیستی در بحث زلزله، سیل، آتشفشان، درمان بیماریها و... است و تجزیه و تحلیل آن شاخه ای از علم آمار به نام سری زمانی می باشد.

آماریها خوب می دانند که تشخیص یک مدل مناسب با نرم افزارهای متعارف آمار (SAS، Minitab، SPSS، S-Plus و...) برای یک سری داده زمانی امری وقت گیر و نیازمند تجربه زیاد در شناخت داده هاست که مخصوصاً برای مبتدیان کاری مشکل است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور 1389ساعت 3:36 بعد از ظهر  توسط آماری   | 

Spss چيست ؟ Spss يك تجزيه كننده جامع و انعطاف پذير آماري و يك سيستم مديریت داده است. Spss مي تواند داده ها را تقريباً از همه انواع فايل ها بگيرد و از آنها در توليد گزارش هاي جدول بندي شده ،نقشه ها ،نقشه پخش/ توزيع و روند/ توسعه ،آمارهاي توصيفي و تجزيه و تحليل آماري جريان پيچيده و رفتار مركب داده ها ... استفاده كند. Spss در پلت فرمهاي مختلفي چون سيستم هاي : Windows-Mancintash-Unix ... قابل اجراست . نسخه ويندوز Spss، تمامي قابليت هاي قالب اصلي برنامه Spss را براي محيط كامپيوترهاي شخصي بوجود ميآورد . Spss شما را براي اجراي بسياري از تجزيه و تحليلها در كامپيوتر شخصي خود كه پيشتر در ماشين هاي بسيار بزرگتر ميسر بودند ،قادر ميسازد . نسخه ويندوز Spss ، يك برنامه كاربردي كه تجزيه و تحليل هاي آماري را براي همه سطوح از كاربران بيش از پيش شهودي ميسازد ، بوجود ميآورد. فهرست هاي ساده و انتخاب كادرهاي گفتگو آنرا قادر ميسازد تا تجزيه و تحليل هاي مركب و مخلوط را بدون نوشتن حتي يك خط قواعد دستوري ، بوجود آورد. ويراستار داده هاي ساختاري Spss مانند يك صفحه گسترده ي ساده و كارآمد سودمندي هائي جهت وارد كردن داده ها و به اشتراك گذاشتن فايل هاي داده هاي شغلي ،عرضه مي كند. قصد مهم و كيفيت ارائه نقشه ها و طرح ها مي توانند بوجود آمده و ويرايش شوند. با استفاده از نظريه پرداز Spss شما مي توانيد داده هاي خروجي را با بيشترين انعطاف پذيري ارائه نمائيد .

 

کتاب حاضر برای دانشجویان مبتدی آمار، راهنمای مناسبی می باشد.

برای دانلود به ادامه مطلب توجه کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم فروردین 1389ساعت 10:2 قبل از ظهر  توسط آماری   | 

آموزش یک نرم افزار آن هم یک نرم افزار آماری به زبان اصلی زحمت زیادی را برای علاقمندان به رشته آمار به وجود آورده است. صرف هزینه های زیاد جهت یادگیری یک نرم افزار کامل آماری راه ساده ای را برای کلاه برداری سودجویان ایجاد کرده است.

از جمله کامل ترین این نرم افزارها٬ نرم افزار Statistica است که حتی نصب آن برای عموم تقریباً مشکل است در صورتی که از نظر کاربردی تا حدودی از نرم افزارهایی چون SPSS یا S_PLUS برتر است.

از این رو گروه آمارپژوهان یک راهنمای جامع از این نرم افزار را به زبان کاملاً فارسی و گویا تهیه کرده است که شامل نصب و راه اندازی، آمار توصیفی، رگرسیون خطی ساده، رگرسیون خطی چندگانه، رگرسیون لجستیک ساده  با Statistica و کار عملی با DATA می باشد که شامل تقریباً 130 صفحه می باشد که آنرا در اختیار شما علاقمندان به این نرم افزار می گذارد. 

برای سفارش این مجموعه ارزشمند با Statblue1@yahoo.com تماس بگیرید و آنرا خریداری کنید.

+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم اسفند 1388ساعت 11:59 بعد از ظهر  توسط آماری   | 

یکی از مهمترین مباحث چندمتغیره، تجزیه عاملی متغیرهای پیوسته می باشد. اکثر نرم افزارهای آماری توان  تحلیل عاملی داده های چندمتغیره را دارند و حتی برخی از آنها مانند SAS ، پکیج های ویژه ای مخصوص این کار دارند اما نرم افزاری که امروز معرفی می کنیم صرفاً مخصوص موضوع است و با حجمی بسیار کم کاملاً رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

نرم افزار Factor با گرفتن داده هایی با فرمت txt موارد زیر را در اختیار شما قرار می دهد.

1- انجام آمار توصیفی برای داده های یک یا چند متغیره (میانگین، واریانس،چولگی، کشیدگی و....)

2- نمودار واریانس برای داده های ترتیبی

3- ماتریس کوواریانس و همبستگی با برآورد ریدج اختیاری

4- تعیین مولفه های اصلی که منجر به تجزیه عاملی مناسب می شود.

همچنین تحلیل های دیگر چون آزمون ماتریس همبستگی، نیکویی برازش (کای دو)، شاخص برازش غیرنرمال، GFI و خطای RMS روش به کار رفته و..... را در اختیار شما می گذارد

 اندازه فایل: ۲۵۴ کیلو بایت

دانلود

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم بهمن 1388ساعت 11:27 بعد از ظهر  توسط آماری   | 

با برنامه UMS شما قادر هستید هر مساله ای را که در دامنه ریاضیات است، حل کنید. چنانچه شما مساله ای را یافتید که UMS قادر به حل آن نمی باشد (چنانچه در حیطه ریاضیات باشد) آنرا با ums@mail.rcom.ru در میان بگذارید.

اندازه فایل: ۸.۹۲ مگابایت

دانلود فایل

پسورد فایل: statblue1.blogfa.com


 

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم بهمن 1388ساعت 1:3 بعد از ظهر  توسط آماری   | 

 برای بدست آوردن ضرایب رگرسیون روی لینک  رگرسیون خطی

کلیک کنید. پنجره ای باز  می شود که شامل دو ستون متغیر X و Y است. داده های مستقل را در ستون X و داده های وابسته را در ستون Y وارد کنید. با کلیک روی دکمه calc مقادیر عرض از مبدا (Intercept)٬ شیب (Slope) و ضریب همبستگی R برآورد شده را داریم.

برای محاسبه آمار توصیفی داده ها روی لینک  آمار توصیفی 

کلیک کنید. داده های خود را داخل مستطیل های سفید رنگ وارد کنید. با کلیک روی دکمه calc کمیت هایی چون تعداد (Observation)٬ مجموع مشاهدات (Sum)٬ میانگین (Mean) و... را خواهید داشت.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم دی 1388ساعت 11:45 بعد از ظهر  توسط آماری   | 

وارد کردن داده در نرم افزارهای آماری امری مشکل است و اصولاً این نرم افزارها در حفظ داده ها چندان قابل اعتماد نیستند. برای همین منظور اکثر دوستان آماری از نرم افزار Excel برای وارد کردن داده هایشان استفاده می کنند که از کیفیت و دقت بالایی در ورود اعداد و حروف برخوردار و روی اکثر سیستم ها نیز نصب می باشد. امّا مشکل این نرم افزار هم نداشتن منوهای آماری است که باعث می شود بعد از پرکردن ستونها، داده ها را در یک نرم افزار آماری مانند SPSS، S-Plus، SAS، Minitab و... وارد کنیم و سپس تحلیل آماری مورد نظر را انجام دهیم.

ما پیشنهاد جالبی برای حل مشکل شما داریم و آن ...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388ساعت 11:4 قبل از ظهر  توسط آماری   |